Якість, доступність і безоплатність медичної допомоги – пріоритети МОЗ у 2023 році

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко назвав головні пріоритети роботи міністерства на наступний рік, серед яких якість, доступність і безоплатність медичної допомоги.

Про це Віктор Ляшко поінформував під час підсумкової колегії Міністерства охорони здоров’я, повідомляє МОЗ.

Учасники колегії обговорили підсумки роботи сфери охорони здоров’я, формування спроможної мережі лікарень, програму медичних гарантій на 2023 рік та перспективи розвитку медичної освіти на майбутній рік.

«Наступного року МОЗ продовжить працювати над посиленням якості та доступності медичної допомоги, а також удосконалить реагування на повідомлення про вимагання оплати за послуги, профінансовані програмою медичних гарантій», – зазначили у міністерстві.

За словами Ляшка, «2022 був роком викликів та незламності. Попри щоденні атаки та загрози, наша медична система вистояла, переорієнтовувалась і продовжує надавати медичну допомогу українцям у кожному регіоні. У 2022 році є низка нереалізованих проєктів, які були відтерміновані через повномасштабне вторгнення терористів, є велика частина успішно реалізованих із запланованих, а є і частина реалізованих проєктів, які ми навіть не планували, але вони з’явились у відповідь на воєнні виклики».

«2023 рік для нас буде роком невтомності, у якому ми зосередимо діяльність не лише на реагуванні на щоденні виклики, а й на розвитку медичної системи та відновленні її від наслідків війни», — наголосив міністр охорони здоров’я.

Ляшко акцентував увагу, що медична система не тільки вистояла, а й зробила значні кроки вперед, зокрема були зроблені безпрецедентні поставки медичних виробів та обладнання до лікарень, прийняті важливі євроінтеграційні закони – “Про систему громадського здоров’я” та “Про лікарські засоби”.

За понад 10 місяців повномасштабної війни вже повністю відновлені 122 об’єкти медичних закладів, які постраждали від снарядів, а ще 257 відновлені частково. МОЗ спільно з партнерами розробили план відновлення медичної системи, який дозволить не просто відбудувати зруйновану інфраструктуру, а збудувати систему охорони здоров’я за європейським зразком.

Окрім того, під час засідання колегії була презентована Програма медичних гарантій-2023, до якої увійде низка нових пакетів, за якими українці зможуть отримати безоплатні послуги.

Крім того, у новому році МОЗ продовжить втілювати наступний етап медичної реформи, у межах якого буде створено спроможну мережу медзакладів.

Джерело: Укрінформ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook