Гігієна рук

Як дотримуватися гігієни під час війни – поради від UNICEF Україна

Дотримуватися гігієни зараз під час війни дуже важливо, адже це допоможе вберети життя. ЮНІСЕФ Україна розповідає, як правильно мити руки та дотримуватися гігієни. Ці прості рекомендації допоможуть зберегти здоров’я і життя.

Який запас води потрібен на одну людину?

На одну людину в кризові часи потрібно близько 7,5 літрів води на добу, за умови, що людина здебільшого перебуває не в укритті, а у квартирі/будинку: для умивання та миття, приготування їжі, пиття та миття посуду. За умов перебування в укритті, літраж зменшується залежно від можливостей сховища, наявності вже готової їжі для споживання: 1,5 л води для пиття та 0,5-1 л технічної води для гігієни на одну людину.

Миття рук

Перше, що необхідно пам’ятати та чому слід навчити вашу дитину, – це часто мити руки з милом. Робити це треба після відвідин вбиральні, після перебування в громадському транспорті, дотику до поверхонь за межами дому, у тому числі до грошей, перед приготуванням та вживанням їжі, після контакту з домашньою твариною, перед тим, як здійснювати будь-які процедури з догляду за собою або дитиною.

Як правильно мити руки?

Відкрити кран, намилити долоні, ретельно потерти внутрішню і тильну сторони, змити мило і закрити кран. У громадському місці краще відкривати та закривати кран за допомогою паперового рушника. Якщо у вас немає доступу до води та мила, скористайтеся дезінфекційним засобом для рук, що містить принаймні 60% спирту. Втирайте його в руки не менше 20-30 секунд, доки руки не висохнуть. Також для очищення рук можна використовувати спиртові або антибактеріальні вологі серветки.

Що робити, якщо у вас обмежений доступ до мила та води?

Антисептик можна зробити власноруч зі складових, що є в аптеці. Візьміть

  • 4 склянки етилового спирту (800 мл),
  • перекис водню (40 мл),
  • столову ложку гліцерину (15 мл),
  • вода (120 мл).

Кількість можна пропорційно змінювати, відповідно до наявності у вас необхідних складників, контейнерів та потреб. Можна обійтися без перекису та гліцерину, вони покращують дію антисептика, але й без них він буде дієвим гігієнічним засобом. Усі елементи змішайте бажано в скляному посуді та перелийте в чисту просушену посудину із дозатором/пульверизатором/оприскувачем чи просто із вузьким горлом. Антисептик готовий.

Пам’ятайте, його постійне використання мінімізує ризики інфекційних захворювань, що можуть передаватись через руки.

Раніше ми писали, що з початком війни в Україні зростають ризики захворювань для невакцинованих дітей та дорослих.

Джерело: Vogue

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook