Як аптекам підготуватися до відпуску наркотичних (психотропних) ліків за е-рецептом?

Вже скоро в Україні запрацює другий етап впровадження електронного рецепта на відпуск рецептурних препаратів. Наркотичні (психотропні) лікарські засоби будуть відпускати в аптеках за рецептом.

Напередодні запуску електронного рецепта на наркотичні та психотропні препарати відбулася зустріч команди впровадження з представниками медичних та аптечних закладів.

Про це повідомив пресцентр МОЗ України.

Заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич спільно з експертами Міністерства охорони здоровʼя, ДП «Електронне здоровʼя» та Національної служби здоровʼя розповіли про необхідні кроки підготовки і відповіли на найбільш поширені питання щодо виписування та відпуску наркотичних (психотропних) лікарських засобів за електронним рецептом.

Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я, повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами.

Задля відпуску наркотичних лікарських засобів за е-рецептом всі аптечні заклади, які мають відповідні ліцензії, повинні якомога швидше підготуватися та зареєструватися в електронній системі охорони здоровʼя до 01 листопада 2022 р.

Водночас нещодавно Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Ліцензійних умов щодо господарської діяльності з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі й імпорту лікарських засобів, які передбачають підключення усіх аптек до електронної системи охорони здоровʼя. Ця вимога стане обовʼязковою для всіх субʼєктів господарювання з 1 квітня 2023 року.

Щоб зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я, аптекам необхідно:

  1. Обрати медичну інформаційну систему (МІС). Перелік підключених МІС, які надають послуги аптекам, можна знайти на сайті системи. Під час вибору МІС та укладенні договору про надані послуги, радимо звернути особливу увагу на послуги з навчання та підтримки, як одні з пріоритетних вимог.
  2. Зареєструвати керівника, заклад та його підрозділи в електронній системі охорони здоров’я.
  3. Забезпечити уповноважених працівників закладу кваліфікованим електронним підписом.
  4. Зареєструвати всіх інших фармацевтичних працівників, які здійснюють відпуск рецептурних ліків, в системі.

Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook