В Японії фармвиробник випробовує новий препарат для лікування деменції

Японський фармвиробник ліків Eisai заявив, що його експериментальний препарат леканемаб допоміг уповільнити зниження когнітивних здібностей у людей на ранніх стадіях хвороби Альцгеймера.

Про це повідомила компанія на офіційному сайті 28 вересня.

У новому дослідженні взяли участь майже 1800 пацієнтів із ранньою стадією хвороби Альцгеймера, розвиток якої відстежували протягом 18 місяців.

Дослідники перевіряли когнітивні функції за допомогою так званої шкали CDR-SB, яка використовується для кількісної оцінки різної тяжкості симптомів деменції.

Вчені оцінювали показники в шести сферах: пам’ять, орієнтація, судження та розв’язання проблем, громадські справи, дім і хобі та особистий догляд.

Порівняно з пацієнтами, які приймали плацебо, ті, хто отримував леканемаб, спостерігали значне уповільнення когнітивної деградації. Помітні зміни в темпах зниження почалися вже через пів року після прийому препарату.

ПЕТ-сканування мозку пацієнтів, які приймали леканемаб, також показало помітне зниження рівня білкових амілоїдних бляшок, які є важливою ознакою хвороби Альцгеймера.

Леканемаб — це препарат із моноклональними антитілами, призначений для націлювання та допомоги у видаленні амілоїдних бляшок у мозку, пов’язаних із хворобою Альцгеймера.

Компагія Eisai планує представити повні дані клінічних випробувань фази 3 наприкінці листопада.

Джерело 24 канал


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook