Всі аптечні заклади роздрібної торгівлі мають зареєструватися у ЕСОЗ

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2022 № 1055 внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), відповідно до яких, для налагодженої системної роботи, аптечні заклади роздрібної торгівлі, як і всі установи сфери охорони здоровʼя, мають зареєструватися у ЕСОЗ.

Тобто підключення до цієї системи є обов’язковим, а кінцевим строком реєстрації урядом зазначено 31 березня 2023 року.

Про це нагадує Держлікслужба на офіційному сайті.

Зазначається, що фармацевти в обов’язковому порядку повинні вносити до ЕСОЗ інформацію щодо відпущених ліків.

ЕСОЗ створено задля формування єдиного простору медичних даних, що надає низку переваг як пацієнтам, так і медичним працівникам, таким чином лікар/пацієнт/фармацевт матимуть доступ до необхідної медичної інформації у будь-який момент.

У Держлікслужбі нагадали, шо такі вимоги не застосовуються на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення, та для аптек, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації.

Раніше у МОЗ розповідали, як приєднати власну медичну/аптечну інформаційну систему до ЕСОЗ.

Для того, щоб підключити власну інформаційну систему до центрального компонента ЕСОЗ необхідно подати відповідну заявку адміністратору – ДП «Електронне здоровʼя». Для приєднання МІС аптечного або медичного закладу має відповідати технічним вимогам з підключення, а також вимогам з безпеки – зокрема, мати атестат відповідності вимогам, установленим Державною службою спеціального звʼязку та захисту інформації. Якщо МІС відповідає цим вимогам та готова пройти перевірку на сумісність з ЦБД, необхідно подати запит адміністратору на проведення тестування.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook