вчені

Вчені з`ясували, який орган не старіє разом з людиною

Відновлення клітин в нашій печінці не залежить від процесу старіння. При цьому вік печінки за загальним її станом може відрізнятися від віку самої людини на 3 роки. Такого висновку дійшли вчені з Дрезденського технологічного університету.

Результати дослідження опубліковані в журналі Cell Systems.

Відновлення клітин печінки — це важливий процес для правильного функціонування органу, який займається видаленням шкідливих речовин з організму людини. Коли печінка переробляє та виводить токсичні речовини з тіла, її клітини пошкоджуються, але завдяки процесу відновлення клітин печінка приходить у норму.

«Не має значення, скільки вам років — 20 або 84. Ваша печінка завжди залишається молодою. Їй завжди в середньому трохи менш як 3 роки», — сказав автор дослідження Олаф Бергманн з Дрезденського технологічного університету.

У результаті дослідження зразків тканин печінки, вчені з’ясували, що такий середній вік печінки вдається підтримувати через постійну заміну та оновлення клітин.

Джерело: ТСН

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook