Прогулянки на природі можуть допомогти покращити психічне здоров’я і зменшити вплив навколишнього середовища та стресових факторів на психіку людини.
До такого висновку прийшли вчені з інституту розвитку людини Макса Планка.
Результати дослідження опубліковані в журналі Molecular PsychiatryTrusted Source.
Автори вивчили активність мозку в областях, відповідальних за обробку стресу, у 63 здорових пацієнтів до та після прогулянки лісом або вулицею, про це передає Freezmi.
Результати дослідження показали, що після прогулянки на природі активність мигдалеподібного тіла знижується, що дозволяє припустити, що природа позитивно впливає на роботу мозку.
Виявилось, що активність мозку після прогулянок містом не збільшувалася.
Попередні дослідження показали, що життя у місті – це додатковий фактор розвитку психічних розладів. Водночас у людей, які живуть поряд із природою, інакше працює мозок.
Центральна область мозку у людей, що живуть біля лісу, менш активна при стресі. Тобто жителі більш “природних” районів потенційно можуть краще впоратися зі стресом.
«Результати нашого дослідження показують, що лише після 1-годинної прогулянки на природі активність у областях мозку, які беруть участь у обробці стресу, знижується. Це важливе відкриття, оскільки воно вперше демонструє причинно-наслідковий зв’язок між впливом природи та змінами в областях мозку, пов’язаних зі стресом», — сказала автор дослідження Соня Судімак.
Джерело: MedicalNewsToday
Раніше ми писали, запах квітів та інших рослин покращує настрій та дарує позитивні емоції, дає розслаблення та відчуття спокою. До такого висновку прийшли вчені з Університету DICE.