Коли температура повітря стає дуже високою, наш організм відразу реагує на це і починає сповільнювати всі фізіологічні процеси. Крім того, у людей часто виникає бажання подрімати декілька годин вдень. Цей стан експерти називають «режим енергозбереження». У такому режимі людина стає млявою, ледачою і їй дуже хочеться спати.
Лікарі з Північно-західного університету знайшли відповідь на запитання, чому в спекотні дні людина відчуває сонливість.
Результати досліджень опубліковані в журналі Current Biology.
Науковці проводили дослідження на плодових мушках. Вони виявили, що плодові мушки заздалегідь «запрограмовані» на те, щоб подрімати вдень, якщо температура повітря стає дуже високою.
«Зміни температури сильно впливають на поведінку як людей, так і плодових мушок, і дають підказку: час адаптуватися», — сказав автор дослідження Марко Галліо, доцент кафедри нейробіології в Коледжі мистецтв і наук Вайнберга. Він додає: «Температура дійсно впливає на сон людини чи тварини. Згадайте про ведмедя, що перебуває в сплячці».
Тож вчені з’ясовували, як зміни температури впливають на поведінку.
Вони виявили в голові мушки рецептори «абсолютного тепла», які реагують на високу температуру. Це викликає бажання мушки подрімати. У людей відбувається щось подібне. Якщо на вулиці спекотна погода, мозок людини «дає» підказку, що потрібно подрімати, щоб відновити сили.
Джерело: ScienceDaily
Нагадуємо, дослідження американських вчених показало, що у людей, які люблять подрімати годинку-другу протягом дня, більший ризик розвитку високого кров’яного тиску та інсульту.
Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.