Вчені з’ясували, чому хвороба Альцгеймера частіше загрожує жінкам

Вчені лише нещодавно дізналися, що хвороба Альцгеймера по-різному проявляється у чоловіків і жінок. Розуміння відмінностей у перебігу хвороби може допомогти розробити нову стратегію лікування.

Науковці з Массачусетського технологічного інституту виявили, що у жінок у високих дозах присутній центральний компонент системи комплементу С3 — це білок гострої фази запалення і важлива частина захисної системи проти інфекцій.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science Advances.

Активація С3 сприяє виділенню гістаміну, посилює проникність стінок судин, посилює скорочення гладкої мускулатури, хемотаксис лейкоцитів і з’єднання антитіл з антигеном, а також відіграє важливу роль у розвитку аутоімунних захворювань.

«Більший рівень комплементу С3 може пояснити, принаймні частково, чому ця хвороба переважно вражає жінок», — сказав автор дослідження Стюарт Ліптон.

Чому рівень комплементу С3 може впливати на розвиток хвороби Альцгеймера у жінок? Вчені виявили, що жіночий гормон естроген за певних умов може захищати жіночий мозок від C3 – і цей захист втрачається, коли рівень естрогену різко падає під час менопаузи.

«Чому хвороба Альцгеймера частіше загрожує жінкам – на це питання довгий час не було відповіді. Але я думаю, що наші результати можуть прояснити, чому підвищується вразливість жінок до цієї хвороби із віком», — каже Ліптон.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook