Названа користь гарячої ванни для здоров’я

Існують дослідження, які доводять, що тепла ванна позитивно впливає здоров’я. Вона може знизити ризик розвитку інсульту та захворювань серця, допомагає боротися зі стресом та втомою, а також здатна покращити настрій.

Вчені довели, що тепла ванна допомагає зменшити біль у суглобах, зняти напругу, розслабитись та покращити сон. У новому досліджені взяли участь 30 000 японців. Добровольці спочатку заповнили анкету про своє здоров’я та оцінили якість життя. Далі вчені спостерігали за учасниками дослідження протягом 20 років.

Результат показав, що у людей, які приймали ванну два або більше разів на тиждень, ризик розвитку судинних захворювань був нижчим на 28%, а ймовірність розвитку інсульту зменшилася на 26%. Але дослідження мало спостережливий характер, тому не можна стверджувати, що теплі ванни дійсно допомагають зменшити можливі проблеми із серцем чи ризики появи інсульту.

Ще одне невелике дослідження показало, як гаряча ванна впливає на депресію. В експерименті брали участь 36 осіб із підтвердженими депресивними розладами: 17 приймали ванни з температурою 39 °C і більше (гіпертермічні ванни), 19 – були у контрольній групі. Експеримент тривав вісім тижнів.

Результат показав, що гіпертермічні ванни можуть скоротити симптоми депресії. Але через маленьку вибірку поки що рано робити однозначні висновки.

Ще в одному експерименті вчені порівняли вплив теплого душу та ванни на здоров’я та настрій людей. Тепла вода розширює судини та збільшує кровотік, внаслідок чого покращується збагачення органів киснем та поживними речовинами. Вчені відзначили, що ванна ефективніша за душ, знижує втому, стрес, больові відчуття і покращує настрій.

Вчені також наголошують, що потрібні додаткові дослідження, щоб підтвердити користь гарячої ванни для здоров’я.

Джерело: 24 канал


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook