нічні жахіття

Вчені запропонували новий спосіб, який може допомогти позбутися нічних жахів

Кожна людина може прокинутись вночі, якщо побачить щось жахливе уві сні. Через стрес та переживання під час війни все більше людей страждає від нічних жахів.

Нещодавно вчені з Женевського університету запропонували за допомогою звукотерапії позбуватися нічних жахів.

Результати дослідження опубліковані в журналі Current Biology.

Щоб підвищити ефективність лікування безсоння, дослідники попросили половину групи з 36 пацієнтів слухати заспокійливий звук під час перегляду своїх позитивних сценаріїв сновидінь, а потім попросили їх носити пов’язку, яка відтворювала їм цей звук.

Обидві групи відчули зниження частоти нічних жахів, але ефект був більш вираженим у тих, яким відтворювався заспокійливий звук.

«Наші учасники щодня проводили терапію зображеннями та носили пов’язку для сну протягом ночі», — сказав провідний дослідник Лампрос Перогамврос, психіатр з Лабораторії сну в Женеві. Університетські лікарні.

«Ми спостерігали швидке зменшення нічних жахів, разом із тим, що сни стали емоційно більш позитивними. Для нас, дослідників і клініцистів, ці відкриття є дуже перспективними як для вивчення емоційної обробки під час сну, так і для розробки нових методів лікування», — додав Лампрос Перогамврос.

Зараз команда планує відслідковувати звукову терапію в більшому масштабі, серед різних груп населення.

Джерело: PixelInform


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook