Лікарські засоби та обладнання на 2022 рік закуплені на 90%

МОЗ вдалося здійснити централізовані закупівлі лікарських засобів та обладнання на 2022 рік відповідно до плану.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров‘я Петро Ємець під час засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Так, вже здійснено центральних закупівель та укладено договорів на придбання ліків і медичного обладнання на 6,2 млрд грн, що складає 90% від передбачуваного плану на 2022 рік за номенклатурними позиціями. 10%, що залишились, — на стадії проведення тендерів чи укладання договорів.

«Централізовані закупівлі ліків та медобладнання на поточний рік перебувають на завершальному етапі, — повідомив Петро Ємець. — Зокрема, за 13 напрямами централізованого забезпечення закупівлі завершені повністю. Ще за 14 здійснені на 75-95%».

Загалом лікарських засобів закуплено на 4,9 млрд грн, обладнання — на 1,3 млрд. Зокрема,  придбано:

  • обладнання для неонатального скринінгу,
  • наркозно-дихальні апарати,
  • апарати штучної вентиляції легень,
  • системи С-дуга,
  • комп’ютерні томографи,
  • ендоскопічні системи,
  • обладнання для НДСЛ «Охматдит».

За підсумками закупівель цього року МОЗ та Національна агенція «Медичні закупівлі України» розраховують зекономити близько 1 млрд грн. Ці кошти планується направити на закупівлі ліків за договорами керованого доступу (ДКД).

Ця процедура дозволяє вести перемовини щодо придбання ексклюзивних ліків безпосередньо з виробниками на умовах конфіденційності та сплачувати в декілька разів меншу вартість, ніж у разі звичайних закупівель.

Наразі МОЗ проводить перемовини щодо придбання понад 10 препаратів (СМА, інші орфанні захворювання, онкологія).

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook