штучний інтелект перевірив очі

Вчені запропонували новий метод, який допоможе прогнозувати хвороби серця по сітківці ока

Науковці запропонували новий спосіб оцінки ризику серцевих захворювань за допомогою штучного інтелекту. Він може дозволити лікарям прогнозувати ризик різних серцево-судинних захворювань, використовуючи сканування сітківки ока.

«Око – це не тільки дзеркало душі, це ще й відображення роботи нашого мозку й тіла», – про це заявив один із авторів дослідження Говард Р. Краусс.

У дослідження взяли участь понад 500000 людей різного віку та статі. Відомо, що штучний інтелект вивчав зображення очей учасників дослідження. Потім нейронні мережі створювали шаблони на основі отриманих даних і вчилися пов’язувати контрольні ознаки при скануванні сітківці ока з певними метриками для передбачення ризику серцево-судинного захворювання.

У результаті штучний інтелект виявляв зв’язок між станом судин сітківки та ймовірними хворобами серця.

Науковець Говард Р. Краусс повідомив, що використання штучного інтелекту в таких дослідженнях має свої переваги: «Штучний інтелект здатний дивитися по зображенню очей з точністю до 97% визначати, чоловік це чи жінка. Жоден офтальмолог не може подивитися в очі або подивитися на фотографію і сказати вам, чоловік це чи жінка», – сказав він.

Нагадуємо, раніше вчені винайшли нові ліки для лікування серцевих захворювань.

Джерело: MedicalNewsToday

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook