Науковці запропонували новий спосіб оцінки ризику серцевих захворювань за допомогою штучного інтелекту. Він може дозволити лікарям прогнозувати ризик різних серцево-судинних захворювань, використовуючи сканування сітківки ока.
«Око – це не тільки дзеркало душі, це ще й відображення роботи нашого мозку й тіла», – про це заявив один із авторів дослідження Говард Р. Краусс.
У дослідження взяли участь понад 500000 людей різного віку та статі. Відомо, що штучний інтелект вивчав зображення очей учасників дослідження. Потім нейронні мережі створювали шаблони на основі отриманих даних і вчилися пов’язувати контрольні ознаки при скануванні сітківці ока з певними метриками для передбачення ризику серцево-судинного захворювання.
У результаті штучний інтелект виявляв зв’язок між станом судин сітківки та ймовірними хворобами серця.
Науковець Говард Р. Краусс повідомив, що використання штучного інтелекту в таких дослідженнях має свої переваги: «Штучний інтелект здатний дивитися по зображенню очей з точністю до 97% визначати, чоловік це чи жінка. Жоден офтальмолог не може подивитися в очі або подивитися на фотографію і сказати вам, чоловік це чи жінка», – сказав він.
Нагадуємо, раніше вчені винайшли нові ліки для лікування серцевих захворювань.
Джерело: MedicalNewsToday
Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Компанії Affibody і Chiesi Group стануть партнерами у розробці нових методів лікування