Високий тиск

Вчені виявили зв’язок між високим кров’яним тиском та діабетом

Група американських вчених виявила зв’язок між високим кров’яним тиском та діабетом.

Нове важливе відкриття показало, що пептид GPP-1, синтезований у шлунково-кишковому тракті людини, впливає на рівень цукру в крові та артеріальний тиск.

Автор дослідження Джуліан Патон з Університету Окленду сказав: «Ми вже знали, що гіпертонія та діабет пов’язані між собою, але зараз виявили причину. Тепер ми зможемо розробити нові методі лікування».

Результати дослідження опубліковані в журналі Circulation Research.

Люди, у яких діагностовані гіпертонія та діабет,  мають високий ризик розвитку небезпечних серцево-судинних захворювань. Навіть під час прийому ліків багато пацієнтів залишається у групі високого ризику. Це пов’язано з тим, що більшість ліків усувають лише симптоми, а не причини високого кров’яного тиску та високого рівня цукру.

Інший професор  Род Джексон з Університету Окленду, сказав: «Ми знаємо, що кров’яний тиск важко контролювати у пацієнтів з високим рівнем цукру в крові, тому ці результати дійсно важливі, тому що завдяки пептиду GPP-1 ми можемо одночасно знизити як цукор, так і тиск. А вони є основними факторами ризику серцево-судинних захворювань».

Нагадуємо, вчені довели, що здоров’я мозку та серцево-судинної системи пов’язані між собою.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook