Музика

Вчені виявили зв’язок між характером людини та її музичними вподобаннями

Вчені з Кембриджського університету провели дослідження та виявили зв’язок між характером людини та її музичними вподобаннями.

Результати дослідження опубліковані в Journal of Personality and Social Psychology.

Участь у дослідженні взяло понад 350 000 людей з 50 країн та шести континентів.

Було використано 2 методи оцінки музичних уподобань:

  • розказати про свої музичні вподобання, надати демографічну інформацію та пройти тест TIPI — 10 питань для діагностики рис особистості людини;
  • прослухати короткі аудіокліпи у 16 жанрах і піджанрах західної музики, після чого розповісти про свої уподобання.

Вчені виявили позитивний взаємозв’язок між екстраверсією та сучасною музикою, між добросовісністю і невибагливою (на зразок кантрі) музикою: якщо у людини приємний характер, то вона віддасть перевагу невибагливій музиці. Окрім цього, вчені виявили чітку негативну кореляцію між сумлінністю та інтенсивною музикою.

Науковці також виявили, що екстраверту з більшою ймовірністю сподобається пісня Shivers Еда Ширана.

Чемна та ввічлива людина, як правило, небайдужа до What’s Going On Марвіна Ґея чи Shallow — саундтреку до фільму «Народження зірки» у виконанні Бредлі Купера та Леді Гаги.

Відкриті люди будуть переслуховувати Space Oddity Девіда Бові або пісні Ніни Сімон, а якщо вважаєте себе добросовісною людиною, то вам навряд сподобаються пісні Rage Against The Machine.

Раніше ми писали, вчені вважають, що слухати музику перед сном – не дуже корисна звичка.

Джерело: СЛУХ

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook