Вчені винайшли ефективні ліки проти пневмонії та інфекцій сечовивідних шляхів

Бактерії, що викликають інфекції сечовивідних шляхів, стають все більш стійкими до багатьох антибіотиків, тому їх стає набагато важче лікувати. Розробка нових ліків для боротьби з резистентними до існуючих препаратів мікроорганізмами стає одним із пріоритетних завдань медицини.

Американські вчені виявили, що фабіміцин ефективний проти пневмонії та інфекцій сечовивідних шляхів. Він пригнічує антибіотикорезистентні бактерії у лабораторних експериментах, а також під час випробувань на мишах.

Результати дослідження опубліковані в журналі NCBI.

Фамбіцин спочатку розробляли для боротьби з грампозитивними бактеріями, але потім його перевірили на грамнегативних варіантах. Виявилось, що препарат однаково діє на більшість відомих бактерій.

Керівник команди дослідників Пол Хергенротер заявив, що їхня розробка не тільки ефективна, а й безпечна. Він та його колеги сподіваються, що фабіміцин стане більш сучасною альтернативою звичному лікуванню інфекцій.

Джерело: НВ

Нагадуємо, раніше дослідники виявили, що природна сполука гідрохінін ефективна проти багатьох інфекцій, викликаних бактеріями.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook