нові антибіотики

Вчені виявили нову сполуку, яка здатна вбивати стійкі до більшості антибіотиків бактерії

Дослідники виявили, що природна сполука гідрохінін ефективна проти багатьох інфекцій, викликаних бактеріями.

Результати дослідження опубліковані в журналі Tropical Medicine and Infectious Disease.

Стійкість до антимікробних препаратів стала однією з найбільших загроз для людства. Антибіотикорезистентність розвивається, коли бактерії з часом змінюються та перестають реагувати на ліки, що ускладнює лікування інфекцій. Через це існує нагальна потреба в розробці нових протимікробних препаратів для боротьби з інфекціями.

Вчені з  університету Портсмута та університетів Наресуан і Пібулсонгкрам Раджабхат вирішили дослідити, чи може гідрохінін, який міститься в корі деяких дерев, пригнічувати ріст бактерій.

Виявилось, що ця сполука має протимікробні властивості проти більшості бактерій.

Автор дослідження Роберт Болдок сказав: «Ми виявили, що гідрохінін здатний вбивати кілька мікроорганізмів, включаючи стійкий до багатьох ліків збудник синьогнійної палички».

Ще один науковець Джірапас Джонгітвімол, який приймав участь у дослідженні, сказав: «Наші майбутні дослідження спрямовані на виявлення молекулярної мішені гідрохініну. Це допоможе нам зрозуміти, як ця сполука діє проти бактерій і як її можна використовувати в клінічній практиці».

У майбутньому будуть потрібні додаткові дослідження in vivo, щоб розпочати розробку нових антибіотиків.

Джерело: ScienceDaily

Раніше ми писали, у ґрунтових бактеріях науковці виявили гени, що кодують речовину, схожу на антибіотик колістин, до якого у мікроорганізмів все частіше проявляється резистентність. Цю сполуку назвали маколацин.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook