В Україні оновили перелік лікарських засобів, за які заплатить держава

В Україні оновили перелік лікарських засобів, за які заплатить держава

Оновлений реєстр буде діяти з 1 жовтня 2021 року.

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я України затвердило оновлений Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою державних гарантій медичного обслуговування громадян України препаратами для лікування цукрового діабету I типу, нецукрового діабету, а ЛЗ для лікування розладів поведінки, психіки та епілепсії.

Як повідомили у МОЗ, «аптекам вартість цих ліків компенсуватиме держава».

Реєстр містить 76 позицій препаратів інсуліну, з яких 47 відшкодовуються повністю державою та 62 позиції нейролептиків, з яких повністю відшкодовуються 23.

Серед препаратів інсуліну, за які заплатить держава, є такі препарати: АКТРАПІД® НМ, ГЕНСУЛІН Р, ФАРМАСУЛІН® H, ХУМОДАР® Р 100 Р, ГЕНСУЛІН Р, ІНСУМАН РАПІД®, ФАРМАСУЛІН® H, ХУМОДАР® Р 100 Р, АКТРАПІД®, ХУМАЛОГ® та ін.

З 1 жовтня виплачувати відшкодування вартості доданих препаратів буде єдиний платник – НСЗУ. Ліки будуть виписуватись, а також відпускатися за Е-рецептом, завдяки чому можна буде уникнути нераціонального призначення ЛЗ та посилити контроль за їх відпуском з аптек.

Раніше ми писали, що з 1 жовтня препарати інсуліну будуть надаватись за Е-рецептом на основі індивідуального плану лікування.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook