гонорея

В Австрії виявлено новий штам супергонореї – це надзвичайно тривожить лікарів

Бактерії виробили стійкість до двох антибіотиків, якими лікують захворювання.

Про це повідомляє видання Gizmodo.

Новий штам супергонореї було знайдено у чоловіка з Австрії. Причиною гонореї є вкрай витривала бактерія Neisseria gonorrhoeae, яку також називають гонокок. Бактерія навчилася протистояти майже всім видам антибіотиків, якими колись лікували гонорею. Наразі у медицини залишилося всього два дієві препарати, якими можна лікувати захворювання: цефтріаксон та азитроміцин.

Такий штам гонореї, стійкий до обох препаратів, виявили в Австрії. Чоловік звернувся за допомогою до урологічного відділення за допомогою.

Як виявилося, за 5 днів до цього чоловік мав статевий акт із працівницею секс-індустрії в Камбоджі, при цьому австрієць не користувався презервативом. Пацієнту було призначено цефтріаксон та азитроміцин, після чого симптоми гонореї зникли. Але пізніше лабораторні тести показали, що чоловік був носієм штаму із лікарською стійкістю, тому після лікування пацієнт продовжував отримувати позитивні результати тестів.

Мешканцю Австрії прописали інший антибіотик і лише після цього тест на життєздатні бактерії показав негативний результат.

Медики попереджають, що гонорея із лікарською стійкістю є глобальною загрозою у сфері охорони здоров’я. Поки що подібні випадки супергонореї поодинокі, але якщо станеться спалах штаму, то багато випадків стануть невиліковними.

Нагадуємо, 3 випадки стійкої до антибіотиків гонореї були виявлені у Великій Британії.

Джерело: Фокус

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook