Уряд підтримав законопроект, що розширить доступ до медичного канабісу

Кабінет Міністрів України підтримав законопроект, що регулюватиме обіг рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ України.

Цей законопроект розширить доступ пацієнтів до необхідного лікування низки хвороб, зокрема онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.

Прийняття законопроекту дозволить в подальшому імплементувати кращий досвід у сфері регулювання обігу препаратів на основі канабісу. Документом передбачено встановлення жорсткого контроль над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів, зокрема:

  1. Ліцензування господарської діяльності з культивування сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних цілей.
  2. Дозвіл діяльності з культивування сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних, промислових цілей, в науковій та науково-технічній діяльності.
  3. Простежування обігу сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних цілей, продуктів їх переробки чи вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів.

МОЗ очікує, що надалі Верховна Рада України підтримає проект закону, оскільки медичний канабіс здатен запобігати стражданням пацієнтів та покращити їхнє лікування.

Зокрема, він полегшує перебіг понад 50 патологічних станів, зокрема:

  1. Посттравматичних стресових розладів, зокрема таких, що отримані внаслідок воєнних дій.
  2. Неврологічних захворювань. За попередніми висновками медичний канабіс може мати позитивний вплив на лікування хвороби Альцгеймера, хвороби Гантінгтона і синдрому Туретта.
  3. Захворювань травного тракту.
  4. Хронічного болю невропатичного походження.

Нагадуємо, препарати на основі канабісу застосовуються у паліативній допомозі для полегшення комплексу симптомів у онкохворих, включаючи полегшення болю, розладів харчування, налагодження сну.

Як повідомив Віктор Ляшко, препарати на основі канабісу використовуються для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР та тривожних розладів. Окрім цього вони використовуються в лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу. Важливим завданням цих ліків є і полегшення болю та страждань важкохворим та паліативним хворим, в тому числі онкологічним хворим, пацієнтам з ВІЛ.

Джерело: Громадське радіо


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook