Український виробник ліків “Юрія-Фарм” купив фармацевтичну компанію в Узбекистані

Українська фармацевтична компанія «Юрія-Фарм» придбала узбецьку фармацевтичну компанію «Река-Мед», використавши фінансування в розмірі €10 млн з існуючого кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), йдеться у релізі банку.

Зазначається, що це дозволить компанії «Юрія-Фарм», яка експортує 30% своєї продукції (з яких 15% до Узбекистану), виробляти фармацевтичну продукцію локально для узбецького ринку та вивільнити близько 10% своїх потужностей в Україні для виробництва продукції, що є більш критично важливою для внутрішнього ринку.

«Ця угода поліпшить наявність та доступність ліків в Україні та Узбекистані. Вона також підвищить прибутковість «Юрія-Фарм» і дозволить їй диверсифікувати виробничі ризики завдяки розміщенню виробництва за межами України», – сказав керівний директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

За даними банку, «Юрія-Фарм» реалізує свою продукцію в Україні та експортує її до більш як 40 країн.

«Юрія-Фарм» підписала первісну кредитну угоду з ЄБРР у травні 2019 року. Вона передбачала отримання компанією фінансування у розмірі €25 млн двома траншами: перший зарезервований транш у €15 млн призначався для модернізації пакувальних ліній, запуску виробництва ліків від раку у доступних індивідуальних дозах та реалізації заходів енергоефективності, другий, незарезервований транш у €10 млн, призначався для подальших поліпшень виробництва.

Саме цей транш було використано для придбання компанії «Река-Мед» після його резервування та зміни призначення.

Джерело: Forbes


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook