Україна зараз на піку захворюваності на грип та COVID-19: коли чекати на спад?

Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко розповів, що Україна зараз перебуває на піку захворюваності респіраторних захворювань, серед яких грип, ГРВІ та COVID-19.

Про це він повідомив в етері марафону “Єдині новини”.

За словами головного лікаря країни, цей пік захворюваності протримається ще 2-3 тижні. Він прогнозує спад кількості хворих на ГРВІ.

“Ми зараз маємо таку ж саму тенденцію кривих спалахів, як це було в доковідний період, коли ми реєстрували спалахи грипу та ГРВІ десь в середині листопада і в середині лютого. Сезон 2024 року показує таку ж саму криву”, — сказав Ляшко.

Є чотири регіони, в яких перевищено епідеміологічний поріг. Йдеться про Житомирську, Хмельницьку, Закарпатську та Чернівецьку області.

“Сьогодні в нас є заклади, законтрактовані через Програму медичних гарантій на пакет “Готовність до реагування”. Вони забезпечені всіма необхідними лікарськими та захисними засобами. Але я б просив українців не забувати про профілактичні щеплення і про сезонні щеплення”, — сказав Ляшко.

Джерело: Суспільне новини


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook