Україна отримала 10 тис. доз вакцини проти віспи мавп

Управління Європейської комісії з питань готовності та реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я (HERA) передало Україні 10 000 доз вакцини Jynneos проти віспи мавп.

Про це повідомляє пресцентр МОЗ України.

Україна отримала вакцину як гуманітарну допомогу в межах EU4Health – програми ЄС з охорони здоров’я, до якої України приєдналась у липні 2022 року. Вакцина буде розподілена та розвезена Міністерством охорони здоров’я до регіонів відповідно до зібраної потреби. Вакцинація людей, які належать до груп ризику, здійснюватиметься безоплатно.

«Україна долучається до світової стратегії протидії поширенню вірусу віспи мавп. Держава продовжує робити все для того, аби захистити людей від хвороб, яким можна протидіяти завдяки щепленню. Ця поставка вакцини буде спрямована для забезпечення захистом медичних працівників та вразливих груп населення. Дякую нашим партнерам з Європейського союзу за неспинну підтримку системи охорони здоров’я України», — сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Jynneos — це жива атенуйована вакцина проти натуральної віспи та віспи мавп, розроблена виробником Bavarian Nordic. Вакцина призначена для людей віком від 18 років, які мають високий ризик зараження натуральною віспою або віспою мавп. Повний курс вакцинації проти віспи мавп складається із двох доз з інтервалом у 28 днів. Людям, які раніше отримали вакцину проти натуральної віспи, потрібно вакцинуватися лише, якщо з часу щеплення минуло більше ніж 10 років.

Вакцинація проти віспи мавп рекомендована медичним працівникам, які належать до групи ризику зараження віспою мавп та людям, які належать до групи високого ризику інфікування.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook