У ВООЗ розповіли про шкоду від використання штучних підсолоджувачів

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що тривале вживання штучних підсолоджувачів не знижує вагу і може збільшити ризик діабету II типу, серцево-судинних захворювань і смертності у дорослих.

“Ці альтернативи цукру за тривалого вживання не сприяють зниженню жирових відкладень ні в дорослих, ні в дітей”, – йдеться в рекомендації ВООЗ.

У заяві також наголошується, що ця рекомендація поширюється на всіх людей, за винятком осіб з діабетом.

Однак Міжнародна асоціація підсолоджувачів, некомерційна організація, що представляє галузь, назвала рекомендацію ВООЗ ведмежою послугою для споживачів.

“Підсолоджувачі є одним із найретельніше вивчених інгредієнтів у світі та продовжують залишатися корисним інструментом для лікування ожиріння, діабету та стоматологічних захворювань”, – йдеться в заяві Асоціації.

В організації заявили, що рекомендація ВООЗ наразі вважається умовною.

ВООЗ заявила, що рекомендація не поширюється на засоби гігієни, що містять штучний цукор, такі як зубна паста, креми для шкіри та ліки.

“Люди повинні розглянути інші способи скорочення споживання вільних цукрів”, – сказав директор ВООЗ з питань харчування та безпеки харчових продуктів Франческо Бранка.

Джерело: Факти Здоров’я


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook