У МОЗ розповіли, як біженцям з України отримати медичну допомогу в Великій Британії

Громадяни України, які стали біженцями, можуть отримати медичну допомогу в Великій Британії.

Про це повідомляє МОЗ на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що Велика Британія не є членом ЄC, тож тут не працюють загальноєвропейські правила тимчасового притулку. У Великій Британії діє власна програма «Домівка для України», яка, зокрема, дає доступ до безоплатних медичних послуг.

Як отримати медичну допомогу в Великій Британії?

Після прибуття в країну рекомендовано одразу зареєструватись у лікаря загальної практики. Знайти найближчий медцентр можна за посиланням.

МОЗ рекомендує зареєструватися у лікаря загальної практики якомога швидше після прибуття. Також можна зареєструватися тимчасово, якщо особа планує перебувати у цій місцевості довше 24 годин, але менше ніж 3 місяці. Для реєстрації не потрібно надавати підтвердження адреси, імміграційного статусу, посвідчення особи або номера Національної служби здоров’я.

Також у МОЗ розповіли, що роботи, якщо з людиною трапився нещасний випадок. Потрібно звернутися до найближчої лікарні, яка має відділення екстреної допомоги. Екстрене лікування в лікарнях є безоплатним для всіх. Номер екстреної служби – 999 або 112.

Якщо людина потребує лікування або консультації, яке не є екстреною ситуацією, можна отримати консультацію лікаря за номером телефону 111. У багатьох районах країни Національна служба здоров’я також відкрила центри термінового лікування або клініки прийому без попереднього запису. Там можна отримати термінову консультацію без необхідності записуватися на прийом.

Як працює медична система у Великій Британії?

Першим лікарем, до якого звертаються у Великій Британії, є лікар загальної практики. Він може:

  • надати медичну консультацію;
  • поставити діагноз і призначити ліки;
  • скерувати пацієнта у лікарню для одержання вузькопрофільних медпослуг.

Пацієнт може звернутися до будь-якого лікаря загальної практики, якщо він далеко від звичайного місця проживання, не зареєстрований у лікаря взагалі або потребує невідкладної допомоги.

Якщо лікування триватиме понад 14 днів, можливо доведеться зареєструватися як тимчасовий резидент або постійний пацієнт. Зареєструватися тимчасово можна на термін до трьох місяців – пацієнт все одно залишається зареєстрованим у свого постійного лікаря.

Раніше у МОЗ розповіли, як біженцям з України отримати медичну допомогу в Німеччині.

Джерело: МОЗ України

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook