вооз

Спалах мавпячої віспи – ВООЗ попередила про небезпеку

Спалахи захворювання мавпячої віспи почастішали. Мавпяча віспа – це небезпечне зоонозне захворювання, яке іноді призводить до смерті. Зоонози – інфекційні хвороби, спільні для тварин і людей. Крім мавпячої віспи, є ще й інші захворювання, які передають тварини людям.

Про це попередив у середу директор Всесвітньої організації охорони здоров’я з надзвичайних ситуацій Майк Райан.

Він вважає, що основна причина, чому відбуваються спалахи епідемій, полягає в зміні клімату. Оскільки зміна клімату сприяє швидкій зміні погодних умов, тварини та люди змінюють свою поведінку в пошуках їжі. В результаті хвороби, які зазвичай зустрічаються тільки у тварин, стають небезпечними для людей.

За його словами, зараз також спостерігається тенденція до зростання кількості випадків лихоманки Ласса, гострого вірусного захворювання, яке розповсюджується гризунами.

«Ми знаємо, з якими труднощами зіткнулися під час пандемії COVID-19. Ми можемо зіткнутися з більш серйозною пандемією в майбутньому, і нам потрібно бути набагато краще підготовленими, ніж зараз», – сказав Райан.

Нагадуємо, у Нігерії зафіксовано першу смерть від віспи мавп в 2022 році.

Джерело: Reuters

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook