У МОЗ розповіли про особливості цьогорічного зарахування в інтернатуру

Кожен із випускників закладів вищої освіти за спеціальностями «Медицина», «Стоматологія», «Педіатрія», «Медична психологія» та «Фармація, промислова фармація», незалежно від форми навчання (бюджет чи контракт), має пройти первинну спеціалізацію – інтернатуру. Вона є обов’язковою формою підготовки до майбутньої професійної діяльності лікаря та фармацевта.

МОЗ роз’яснює особливості цьогорічного зарахування в інтернатуру та дає відповіді на найбільш поширені питання.

У цьому році розподіл для випускників бюджетної форми навчання проводиться на основі їхнього рейтингу, що формується закладом вищої освіти.

Кожному випускнику-бюджетнику пропонуватиметься місце державного замовлення для проходження освітньої частини підготовки в університеті та практичної частини підготовки на базі стажування лікарів-інтернів (у комунальному або державному закладі охорони здоров’я).

Випускники-контрактники отримують довідку про форму навчання та самостійно обирають місце проходження інтернатури за кошти фізичних або юридичних осіб, що здійснюється на підставі договорів про надання платних послуг із закладом вищої освіти та базою стажування (комунальним, державним або приватним закладом охорони здоров’я).

Детальніше ознайомитися з алгоритмом рейтингового розподілу випускників-бюджетників в інтернатуру можна тут.

Яка потенційна кількість інтернів очікується у поточному році?

Планується, що кількість випускників за всіма спеціальностями дорівнюватиме 4 331 особі. Йдеться про магістрів медичних спеціальностей бюджетної форми навчання, підготовлених 13 медичними університетами, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я.

Особливістю цього року є те, що також буде врахована кількість випускників-бюджетників медичних факультетів 4 університетів, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки. Кількість випускників-бюджетників в них становить 307 осіб.

Отже, загальна кількість випускників бюджетної форми навчання цього року становитиме 4 657 осіб, з яких:

  • 4 141 – випускник за спеціальністю «Медицина», що складає 89 % від усієї кількості випускників-бюджетників;
  • 302 – випускника за спеціальністю «Педіатрія»;
  • 137 – за спеціальністю «Стоматологія»;
  • 67 – за спеціальністю «Фармація»;
  • 10 – за спеціальністю «Медична психологія».

На які спеціальності випускники можуть вступити в інтернатуру?

Минулого року було розширено спектр можливостей щодо вступу в інтернатуру на різні спеціальності для випускників спеціальності 228 «Педіатрія». Наразі вони можуть вступати на 12 спеціальностей в інтернатурі.

Також випускники спеціальності 222 «Медицина» можуть обрати такі спеціальності в інтернатурі, як «Педіатрія» та «Дитяча хірургія».

В інтернатуру зайшли і випускники спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування», які отримали право вступати на спеціальність «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія». На сьогодні є 23 спеціальності в інтернатурі.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook