Т-лімфоцити відіграють вирішальну роль у боротьбі з COVID-19

Вчені з Лейденського університету виявили, що існує ще одна форма імунітету, яка роками ховається в нашому організмі. Йдеться про доволі загадкові Т-лімфоцити, які можуть зіграти вирішальну роль у нашій боротьбі з коронавірусом. Це імунні клітини. Їх головне завдання – це виявляти і знешкоджувати збудників, які потрапили до клітин або знищувати самі інфіковані клітини. Білки, що знаходяться на поверхні Т-клітин, з’єднуються з білками на поверхні непрошених гостей в організмі, руйнуючи їх.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.

Зазначається, що вакцини проти COVID-19 в основному спрямовані на стимулювання вироблення антитіл. Але людина може стимулювати й інші клітини в організмі, спрямовані на боротьбу з вірусами. «А це не повинно бути так, оскільки ці клітини блукають нашим тілом, як справжні лицарі, щоб знищити непроханих гостей», – вважає імунолог Рамон Аренс.

Це перше дослідження, яке описує, що Т-лімфоцити, вироблення яких стимулювала вакцина (і без допомоги інших імунних клітин і антитіл), забезпечують захист від COVID-19.

«Однак ми не вважаємо, що антитіла більше не потрібні», – каже Аренс. Він додає: «Незважаючи на зосередженість на антитілах, поточні вакцини також збільшують кількість Т-лімфоцитів».

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook