Сухе повітря впливає на поширення вірусних захворювань – вчені

Нещодавні дослідження показали, чому люди частіше хворіють на вірусні захворювання, що передаються повітряно-крапельним шляхом, коли вдихають сухе повітря. Тепле сухе повітря зменшує здатність дихальних шляхів затримувати віруси. В таких умовах знижується й ефективність імунної системи.

Результати дослідження опубліковані в журналі PNAS-Nexus.

Чим сухіше повітря, тим нижча відносна вологість повітря, і тим легше вірусам (в тому числі коронавірусу) поширюватися.

Вчені виявили, що сухе зимове повітря допомагало поширюватися коронавірусу, але зі збільшенням вологості навесні і влітку ризик передачі вірусу повітряно-крапельним шляхом знижується. 

Оскільки вірус може залишатися в повітрі довше, ніж потрібно більшості систем вентиляції для його видалення, необхідні додаткові заходи для зменшення ризику інфікування COVID-19.

Якщо відносна вологість повітря в приміщенні нижча за 40%, то частки, що виділяються під час дихання інфікованих людей, поглинають менше води. Відповідно, їхня маса зменшується і вони можуть пролетіти більшу відстань й інфікувати інших людей з більшою ймовірністю.

Вчені рекомендують тримати вологість у приміщеннях на рівні не нижче 40%, часто провітрювати кімнати та слідкувати за температурою в приміщеннях.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook