Ліки при хворобі Паркінсона включені в програму реімбурсації “Доступні ліки”

Це означає, що українці можуть отримати ліки при хворобі Паркінсона безоплатно або з частковою доплатою.

Всього в програмі передбачено 6 торгових назв препаратів при хворобі Паркінсона. Міжнародні непатентовані назви – Біпериден (Biperiden) та Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa).

Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:

  1. Звернутися до невролога. Лікар складе індивідуальний план лікування та внесе його в Електронну систему охорони здоров’я. На основі плану лікування невролог випише перший рецепт.. Наступні рецепти зможуть виписувати також лікарі первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт або педіатр. На час війни рецепт може бути електронний або паперовий. При відсутності світла або інтернету лікар випише паперовий рецепт на Формі рецептурного бланку №1. Паперовий рецепт лікар має засвідчити своїм підписом та печаткою.
  2. З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”. Пам’ятайте: термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.
  3. Покажіть електронний або паперовий рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

Джерело: НСЗУ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook