Стиль casual: що воно таке і куди його носять?

У перекладі з англійської слово сasual означає «повсякденний стиль одягу з акцентом на зручність і практичність». Виник цей стиль у Європі у XX ст. Він виключає формальні, ошатні, надмірно традиційні і класичні елементи одягу й характеризується «випадковими» поєднаннями предметів одягу різних фірм-виробників.

Історія casual

Вважається, що стиль casual зародився у Великобританії, а його основоположниками були, як не дивно, не знамениті кутюр’є, а люди, зовсім далекі від світу моди, – уболівальники футбольних клубів. Подорожуючи зі своїми клубами Європою, вони привозили додому спортивний одяг інших країн. Багато брендів, які опинилися в їхніх шафах, були взагалі недоступні у Великобританії. Поло, светри, джинси, «сорочки-шведки», довгі пальто, спортивне взуття − типовий гардероб англійського вболівальника 80-х років минулого століття. Casual був не тільки модний, але й забезпечував захист від арешту: поліція не наважувалася затримувати людей, одягнених у дорогі речі рідкісних брендів.

Основні принципи casual

Найголовніше в casual – зручність, легкість і гармонія. Жодних блискучих, непотрібних речей і аксесуарів. Виключно добротні, натуральні тканини, тільки вивірені поєднання. Якщо інші стилі часом мають на меті створити яскравий образ «вирви око», щоб привернути увагу, то на одязі стилю casual око відпочиває. Поєднуючи в собі строгість класичної форми і легку спортивну недбалість, casual дарує своїм шанувальникам відчуття повсякденної свободи, допомагаючи послабити нудний жорсткий формалізм в одязі.
Нині існує багато різновидів сasual: Dressy casual, All-out-casual, Street casual, Casual glamour, але ми поговоримо саме про наших виробників, які, безперечно, формують свій індивідуальний підхід в одязі на щодень.

Casual в Україні

У нас є навіть однойменний бренд Casual. Все геніальне – просте. І цей бренд радить нам особливо не мудрувати: джинси в поєднанні з білою футболкою ‒ безпрограшний варіант для міського вікенду. Щоб вбрання не було нудним, прислухаємося до тенденцій цього сезону. Футболку беремо з написом, джинси вибираємо укорочені з необробленими краями і сам образ доповнюємо, наприклад, в’язаним кардиганом і оригінальними лоферами. Цікаві ідеї для щоденного одягу пропонує вітчизняний EasyEasy Clothes. Тут, звісно, ключовими факторами є витримані кольори, мінімум деталей і максимум комфорту. Бренд пропонує як жіночий, так і чоловічий варіанти щоденних луків, що є доволі рідкісним явищем серед українських мультибрендів.

Використані матеріали: www.modafest.by


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook


РАП

РАП - https://www.rap.in.ua/