Стрес на роботі допоможе зняти ефірна олія трояндова – дослідження

Стрес – це невід’ємна частина людського життя. Втім, постійне перебування організму в стресовому стані може спричинити нервові розлади й емоційні зриви, тому важливо використовувати ефективні методи для подолання стресу.

Вчені з Ірану запропонували новий метод, як зняти стрес на роботі, не залишаючи робочого місця. Вони пропонують носити на шиї флакон на ланцюжку, наповнений трояндовою ефірною олією. Тому що саме аромотерапія, на думку науковців, може допомогти впоратися зі стресом на роботі.

Результати дослідження опубліковані в журналі Explore: The Journal of Science & Healing.

Щоб визначити, чи може аромотерапія знизити стрес у медсестер, вчений Мохсен Емадіхалаф і його колеги залучили 118 медпрацівниць.

Медсестри віком 36 років були розділені на три групи. Всі учасниці носили на шиї флакон на ланцюжку, наповнений трояндовою ефірною олією, лавандовою ефірною олією, кунжутною олією.

Через чотири тижні ті, хто вдихав аромат троянди, повідомили, що рівень стресу знизився на 13%. Для порівняння: кунжутна олія зменшила рівень стресу на 2%.

Науковці прийшли до висновку, що аромат ефірної трояндової олії допомагає усунути депресію і знімає стрес та напруження. Взимку аромат олії троянди допомагає піднімати  настрій.

Джерело: Mail Online


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook