смертність від ковід

Стероїдні протизапальні препарати знизили ризик смерті на 51% у людей з постковідним синдромом

Вчені з Флоридского університету нещодавно виявили, що пацієнти, які, здавалося б, одужали від важкої форми COVID-19, мають більш ніж удвічі більший ризик померти протягом наступного року порівняно з людьми, у яких була легка форма. Щоб знизити ризик смерті людей, які одужали від COVID-19, вони дослідили вплив стероїдних протизапальних засобів.

Результати дослідження опубліковані в журналі Frontiers in Medicine.

«Відомо, що COVID-19 викликає запалення. Ми вивчали взаємозв’язок між запальними процесами під час хвороби та смертністю після одужання пацієнта», – сказав провідний автор дослідження Арх Г. Майноус.

Вчені показали, що підвищений ризик смерті від будь-якої причини, пов’язаної із запаленням після одужання від COVID-19, знижувався на 51%, якщо пацієнту після госпіталізації призначали протизапальні стероїди.

Це ліки, які зменшують запалення, виробляючи протизапальні гормони в організмі. Водночас стероїди забороняється використовувати при легкій формі хвороби.

«Коли у когось застуда або навіть пневмонія, ми зазвичай думаємо, що хвороба закінчилася, як тільки пацієнт одужає. Це відрізняється від хронічних захворювань. Про COVID-19 треба думати як про хронічне захворювання, продовжуючи лікування після одужання», – сказав Майноус.

Нещодавно ми писали, індійські вчені розробили універсальну вакцину, ефективну проти всіх штамів коронавірусу.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook