Сонячне затемнення 2022: експерти дали поради, як захистити очі

Сонячне затемнення можна буде спостерігати 25 жовтня. В Україні приблизно це явище відбудеться о 12:22. Пік сонячного затемнення, за розрахунками, має припасти на 13:36. А завершиться проходження тіні Місяця сонячним диском о 14:49.

Зазначається, що це затемнення часткове, його можуть побачити жителі Європи, Близького Сходу, Центральної Азії і Західної Сибірі, а також Північного Сходу Африки. Наступне подібне затемнення відбудеться в 2040 році.

Під час затемнення дивитися на сонце дуже небезпечно. Лікарі попереджають, якщо довгий час спостерігати за рухом сонця, це негативно може позначитися на здоров’ї очей.

Про це повідомляє видання Times Now.

Вплив сонячних променів може пошкодити або навіть зруйнувати сітківку ока та погіршити зір.

«Дивитися прямо на сонце небезпечно», — пояснює агентство уряду США НАСА на своєму веб-сайті.

«Єдиний безпечний спосіб дивитися прямо на частково затемнене сонце – через спеціальні сонячні фільтри, такі як окуляри для затемнення», – нагадують експерти.

Як захистити очі?

Експерти в галузі охорони здоров’я рекомендують не дивитися на затемнене сонце неозброєним оком навіть протягом короткого часу, оскільки це може погіршити здоров’я очей та призвести до сліпоти.

Ось кілька порад, яких ви можете дотримуватися, щоб захистити очі:

Якщо ви хочете спостерігати за затемненням, переконайтеся, що використовуєте спеціальні окуляри, призначені для спостерігання за сонячним затемненням. Спостерігати затемнення категорично не можна через біноклі чи телескопи, а також сонцезахисні окуляри з будь-яким ступенем захисту, поляризаційні світлофільтри чи проявлену фотоплівку. Крім того, лікарі застерігають від використання народного методу спостережень через закопчене скельце.

Джерело: Times Now


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook