Скільки потрібно сміятися щодня, щоб почуватися краще – дослідження

Вчені стверджують, що сміх може полегшити біль, зробити людину щасливою, позбавити тривоги, допомогти розслабитися і навіть підвищити імунітет. Сміх сприятливо впливає на психічне та фізичне здоров’я та значно покращує настрій.

Експерти розповіли, чим ще корисний сміх і скільки треба смі­ятися щодня, щоб почувати себе краще.

Чому для здоров’я корисно сміятися?

Сміх розслабляє тіло. Сміх від душі знімає напругу та стрес, залишаючи м’язи розслабленими до 45 хвилин.

Сміх зміцнює імунітет. Сміх знижує рівень гормонів стресу і збільшує кількість імунних клітин та антитіл, що борються з інфекціями.

Сміх захищає серце. Покращує функцію кровоносних судин та збільшує кровотік, що допомагає захистити від серцевого нападу та інших серцево-судинних за­хворювань.

Сміх зменшує відчуття гніву. Сміх здатний швидко розсіяти гнів та загасити конфлікти.

Сміх нормалізує гормональну систему. Сміх знижує рівень гормону стресу — кортизолу та підвищує рівень гормону щастя — ендорфіну, природних хімічних речовин, які відповідають за гарне самопочуття.

Сміх допомагає жити довше. Люди з почуттям гумору пережи­ли тих, хто сміється вкрай рідко.

Скільки потрібно сміятися щодня, щоб почуватися краще?

Нещодавні дослідження показують, що для покращення настрою та зниження рівня стресу людині потрібно сміятися від 15 до 20 хвилин на день. Вчені дослідили вплив сміху на здоров’я людини. Вони дійшли висновку, що сміх сприяє підвищенню рівня ендорфінів в організмі, що зменшує рівень стресу та покращує самопочуття.

Однак, важливо зазначити, що кількість часу, необхідного для того, щоб підвищити свій настрій за допомогою сміху, може різнитися в залежності від особистих потреб кожної людини.

Джерело: Високий Замок


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook