Омикрон

Що відомо про новий штам COVID-19 «Омікрон» та чи загрожує він Україні?

Чим новий штам відрізняється від інших?

Новий штам коронавірусу В.1.1.529 був виявлений на півдні Африки. У NICD заявили, що науковців збентежила кількість мутацій – 32 зміни у шиповидному білку у порівнянні з вже відомими варіантами COVID-19. Це може зробити його більш резистентним до антитіл та вакцин.

ВООЗ позначила новий штам грецькою буквою «Омікрон», пропустивши 2 букви алфавіту. Передостанній виявлений штам COVID-19 має назву «мю». Після цієї букви йдуть «ню» та «ксі», а потім – «омікрон». Пропустили ці 2 літери свідомо – першу можна переплутати зі словом new (новий), а іншу – з поширеними китайськими прізвищами Xi.

Наразі відомо, що новий штам швидко поширюється світом. Зараз зафіксовано майже 3000 випадків захворювання. Вчені занепокоєні не тільки його швидким розповсюдженням, а й незвичайним генетичним профілем.

Як передає Financial Times, директор з геноміки COVID-19 в Інституті Сенгера Джеффрі Баррет, описав новий штам як «безпрецедентну вибірку мутацій з 4-х попередніх варіантів, що викликають занепокоєння: Альфа, Бета, Гама і Дельта».

Є й інші генетичні зміни, які раніше вчені не спостерігали. Виявити «Омікрон» можна як і інші види корнавірусу, але для підтвердження наявності саме цього варіанту штаму потрібне геномне секвенування.

Коли штам коронавірусу «Омікрон» добереться до України?

Невідомо, коли цей штам добереться до України, але він стрімко шириться світом, тому найближчим часом може з’явитися і у нас. Про це повідомив Суспільному головний лікар приватного медцентру, доктор медичних наук, Андрій Волянський.

Нагадуємо, за даними Університету Джона Гопкінса, відтоді як коронавірус вперше з’явився в Ухані, наприкінці 2019 року, в усьому світі було інфіковано більше ніж 261 мільйона осіб, і щонайменше 5,1 мільйона померли.

Джерело: Суспільне


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook