Панічна атака – це раптовий епізод сильного необґрунтованого почуття страху та тривоги, який викликає серйозні фізіологічні реакції (прискорене серцебиття, задишку та пітливість). Людині здається, що вона втрачає контроль, у неї серцевий напад або вона навіть помирає.
Лікарі з клініки Майо розповіли, як встановляється діагноз психічна атака та як з нею боротися.
Панічна атака: як діагностувати?
Лікарі називають такі симптоми:
- Людина часто відчуває напади паніки, страх і тривогу.
- Принаймні один із нападів супроводжувався протягом місяця або більше безперервним занепокоєнням щодо повторного нападу.
- З’являється страх перед наслідками нападу, такими як втрата контролю, серцевий напад або смерть.
- Людина помічає зміни у поведінці, наприклад вона почала уникати ситуацій, які, на її думку, можуть спровокувати напад паніки.
Якщо панічні атаки не лікувати, стан людини може погіршитися. Лікарі клініки Myo Clinic попереджають, що іноді панічні атаки призводять до розвитку фобій та інших психічних розладів.
Лікування може допомогти зменшити інтенсивність і частоту панічних атак.
Панічні атаки: як лікувати?
Основними варіантами лікування є психотерапія та медикаменти. Можуть бути рекомендовані один або обидва типи лікування залежно від ситуації, тяжкості панічного розладу.
Лікарі, як правило, рекомендують:
- Когнітивна терапія: цей метод включає виявлення та руйнування переконань, які спричиняють негативний настрій або тривогу, що викликає панічні атаки. Пацієнтам допомагають зрозуміти свої страхи та допомагають позбавитися від них.
- Поведінкова терапія: цей метод використовується для боротьби з ситуаційним уникненням, пов’язаним з панічними атаками. Одним з дуже ефективних методів лікування є експозиція in vivo, яка означає розбити страшну подію на маленькі керовані кроки і виконувати їх послідовно, поки не буде опанований найскладніший рівень.
Джерело: Times Now
Раніше ми розповідали про провокуючі фактори панічних атак.