Що буде з вашим організмом, якщо пропускати сніданки: пояснюють вчені

Вчені зі Школи медицини Ікана провели ряд досліджень, щоб з’ясувати, до яких наслідків приведе регулярний ранковий голод.

Результати дослідження опубліковані в журналі Imunity.

Науковці хотіли краще зрозуміти, як голодування – від відносно короткого голодування лише на кілька годин до більш суворого голодування – 24 години – впливає на імунну систему. Вони проаналізували дві групи мишей. Одна група – снідала відразу після пробудження, а інша група – не снідала.

Вчені помітили різницю у кількості моноцитів у групі, що голодувала, і у контрольній групі. Зміни в кількості моноцитів робить організм менш стійким до інфекцій.

Моноцити утворюються в кістковому мозку з монобластів і належать до системи фагоцитальних мононуклеарів. Якщо кількість моноцитів у крові збільшується – зростає ризик розвитку низки захворювань: вірусні та грибкові інфекції, туберкульоз, лейкоз, системний червоний вовчак.

Пропуск сніданку також може негативно впливати на імунітет людини та збільшувати ризик серцево-судинних захворювань.

«Оскільки моноцити дуже важливі для запобігання деяких захворювань (хвороби серця або рак), розуміння того, що може на них впливати, має вирішальне значення», – пояснює автор дослідження Філіп Свірські.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook