Фармацевтів залучатимуть до проведення вакцинації: які вимоги до працівників?

Міністерством охорони здоров’я України наказом від 17 лютого 2023 р. № 319 внесено зміни до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 595, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1160/19898 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 11 серпня 2014 року № 551).

Відповідно до наказу, фармацевтів можуть залучати до проведення вакцинації.

Допуск до проведення вакцинації отримають працівники, які володіють правилами організації та технікою проведення щеплень, а також навичками надання домедичної допомоги при невідкладних станах.

Зміни, які були внесені до Положення:

У пунктах щеплень для здійснення вакцинації можуть бути задіяні медичні та фармацевтичні працівники, у тому числі фармацевт, клінічний фармацевт, які пройшли спеціальні щорічні навчання з питань вакцинації та володіють правилами організації та технікою проведення щеплень, а також навичками надання домедичної допомоги при невідкладних станах. Медичний та фармацевтичний персонал, який не пройшов спеціальні щорічні навчання з питань вакцинації, не допускається до проведення щеплень.

Після проведення щеплення, фармацевти мають внести дані до Реєстру медичних записів в електронній системі охорони здоров’я. Внесені дані вони мають засвідчити власним підписом.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook