Бактерія

Ще одні небезпечні бактерії стають стійкими до антибіотиків – результати дослідження

Шигела (лат. Shigella) відноситься до грам-негативних нерухомих бактерій паличковидної форми, що не утворюють спор.

Вчені з Великобританії та США провели геномний аналіз 1246 бактеріальних ізолятів з Азії та Африки. Вони оцінили стійкість бактерій до антибіотиків.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Microbiology.

Бактерії Shigella spp. викликають гостру кишкову інфекцію, яка супроводжується діареєю, нудотою та лихоманкою. Лікувати захворювання, викликане цими бактеріями, ВООЗ рекомендує антибіотиками, але резистентність бактерій до багатьох препаратів зростає.

Відомо, що дизентерію викликають чотири види бактерій Shigella spp: S. flexneri, S. sonnei, S. boydii і S. dysenteriae. Перші два види відповідальні за більшість (90%) випадків зараження у країнах із низьким та середнім рівнем доходу. Кожен вид може мати кілька серотипів.

Автори з’ясували, що 95% всіх бактерій мають стійкість до трьох або більше класів протимікробних препаратів. В основному – до аміноглікозидів, тетрациклінів, триметоприму та сульфаніламідів.

Проте вони виявили, що антибіотики другої лінії проти Shigella ще ефективні.

Вчені вважають, що геномний аналіз можна застосовувати і для інших бактеріальних патогенів. Це особливо важливо зараз, коли стійкість бактерій до антибіотиків зростає.

Нагадуємо, вчені створили новий антибіотик, який може допомогти у лікуванні хворих на рак.

Джерело: PCR News

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook