Руки людини можуть розповісти про проблеми зі здоров’ям

Наші руки можуть розповісти про нас значно більше, ніж ми думаємо. Якщо людина має слабкі зап’ястя, це може свідчити про проблеми зі здоров’ям.

Дослідження показують, що слабка хватка кистей рук може сигналізувати про захворювання, пов’язані з проблемами серця та легенів.

Результати дослідження були опубліковані в журналі BMJ Open

Вчені з Віденського університету намагалися вияснити, як хватка кистей рук впливає на здоров’я людини.

«Загалом, сила зчеплення кистей руки залежить від статі, віку та зросту людини. Наше завдання полягало в тому, щоб знайти поріг, пов’язаний із силою зчеплення, який би сигналізував лікарю про необхідність подальшого обстеження, якщо сила зчеплення пацієнта нижче цього порогу. Це схоже на вимірювання артеріального тиску. Коли рівень артеріального тиску виходить за межі певного діапазону, лікар може або прийняти рішення про призначення певного препарату, або направити пацієнта до спеціаліста для подальшого обстеження», – пояснює автор дослідження Сергій Щербов.

Виявилось, що чим слабкіша хватка кистей рук у людини, тим більший ризик передчасної смерті.

«Результати дослідження показують, що хватка кистей рук є дуже точним і чутливим показником стану здоров’я . Тому ми пропонуємо використовувати його як інструмент скринінгу в медичній практиці», – зазначає ще одна авторка дослідження Надя Штайбер.

Нагадуємо, вчені пояснили, як сушарка для рук шкодить людині.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook