П’ять альтернатив кави: чим замінити улюблений напій?

Вчені з’ясували, що існує кілька альтернатив кави, які можуть бути корисні для тих, хто хоче зменшити споживання цього напою або повністю відмовитися.

Ось декілька варіантів, чим можна замінити улюблений ранковий напій:

Однією з таких альтернатив є чай. Чай містить ксантини, які можуть збадьорити і поліпшити настрій, але з меншою кількістю кофеїну. Існують різні сорти чаю, такі як чорний, зелений та білий, кожен з яких має свої унікальні корисні властивості. Ці напої містять сотні або й тисячі біологічно активних сполук, зокрема амінокислоти, лігнани, білки, ксантини та флавоноїди — усі компоненти мають позитивний вплив на здоров’я.

Іншою альтернативою може бути напій на основі шоколаду. Шоколад містить теобромін, який може підвищувати енергію та зосередженість. Молочний шоколад містить теоброміну близько 2,4 мг на 1 г шоколаду. Темний шоколад містить близько 5,5 мг на 1 грам.

Деякі люди також віддають перевагу напоям на основі злаків. Злаки містять велику кількість вуглеводів. Злакові напої є найпотужнішим паливом для організму. Вони поступово засвоюються і протягом дня надають сили та енергії організму.

Кава з цикорію також може бути відмінною альтернативою звичайній каві. Корінь цикорію є гарним джерелом інуліну та інших поживних речовин, які можуть підтримувати втрату ваги та покращувати здоров’я кишківника. Він також містить марганець і вітамін В6 — дві поживні речовини, пов’язані з здоров’ям мозку.

Вода з лимоном — чудовий спосіб почати день. Цей напій не містить калорій і кофеїну та забезпечує достатню дозу вітаміну С. Як антиоксидант, вітамін С відіграє важливу роль у імунній системі та захищає шкіру від сонячних променів. Він необхідний для створення колагену й білка.

Джерело: HealthLine


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook