пташиний грип

Пташиний грип викликає занепокоєння: вже є перший випадок зараження людини

Пташиний грип – це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусами грипу А.

Вірус H5N1 – це підтип вірусу грипу A, який буває в основному у птахів і може бути причиною їхньої смерті.

Нещодавно у Чилі був виявлений перший випадок зараження людини пташиним грипом H5N1, що може свідчити про адаптацію вірусу до передачі від птахів до людини. Як відомо, 53-річний чоловік був госпіталізований з пневмонією.

«Важливо продовжувати уважно вивчати кожен випадок зараження людини, а також інші випадки поширення пташиного грипу серед птахів», – сказала Вів’єн Дуган з Центру з контролю та профілактики захворювань США. Вона додає: «Ми повинні бути пильними щодо вірусів, які можуть становити загрозу для людей».

Про небезпеку пташиного грипу вона розповіла виданню New York Times.

Дослідники стверджують, що цей випадок підтверджує можливість адаптації вірусу до передачі серед людей та розповсюдження. Вони відзначають, що пташиний грип залишається загрозою для здоров’я людини.

Вчені також зауважують, що хоча вірус H5N1 наразі не передається легко від людини до людини, це може змінитися, якщо вірус продовжує еволюціонувати та адаптуватися до людського організму.

Науковці наголошують на важливості постійного моніторингу за новими штамами вірусів та розвитку ефективних стратегій їх контролю.

Джерело: WebMD


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook