Положення тіла впливає на швидкість засвоєння таблеток – дослідження

Швидкість засвоєння таблеток і капсул у системі травлення залежить від пози людини. Вона може знижуватися або зростати на 83%.

Результати дослідження опубліковані в журналі Physics of Fluids.

Часто ліки приймають перорально. Але пероральний прийом є найскладнішим способом засвоєння організмом людини активного інгредієнта, оскільки біодоступність препарату в шлунково-кишковому тракті залежить від середовища шлунку.

«Дослідники з Університету Джона Гопкінса та Школи медицини Джона Гопкінса використали біоміметичний симулятор для дослідження та кількісної оцінки впливу пози тіла на біодоступність препарату. Оральний прийом є напрочуд складним, попри те, що він є найпоширенішим для введення ліків. Коли таблетка потрапляє в шлунок, рух його стінок і потік вмісту всередині визначають швидкість, з якою вона розчиняється. Властивості таблетки і вміст шлунку також відіграють важливу роль», – сказав співавтор дослідження Раджат Міттал.

Вміст шлунку, моторика та динаміка шлункової рідини відіграють важливу роль у біодоступності препарату, а скорочення шлунку можуть викликати тиск і створювати складні траєкторії руху таблетки. Це призводить до різної швидкості розчинення активного інгредієнта та нерівномірного потрапляння речовин в дванадцятипалу кишку.

Виявилося, що нахил тіла вправо прискорює засвоєння таблеток. Також ліки трохи швидше розчиняються, коли тіло нахилено назад на 45 градусів, а нахил вліво уповільнює процес. Ці дані потрібно враховувати при створенні таблеток, які для максимального ефекту повинні розчинятися в системі травлення за найкоротший час.

Джерело: 24 канал


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook