антибіотики

Антибіотики у зоні бойових дій можна отримати без рецепта

На тимчасово окупованих територіях та в зоні ведення бойових дій антибіотики можна отримати без рецепта.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

«На час перехідного періоду – до кінця року – антибіотики відпускатимуться як за електронними, так і за паперовими рецептами. На тимчасово окупованих територіях та в зоні ведення бойових дій антибіотики можна отримати без рецепта», — йдеться у повідомленні.

Як отримати рецепт на антибіотик?

Рецепт на антибіотики виписує той лікар, який призначає лікування. Це стосується як лікарів комунальних, так і приватних медзакладів.

Рецепт виписують не на торгову назву антибіотика, а на діючу речовину. Лікар має вказати лікарську форму та дозування. Також лікар надрукує інформаційну довідку до е-рецепта зі способом застосування та тривалістю приймання антибіотика. Ця довідка має бути затверджена підписом та печаткою лікаря.

Якщо пацієнт лікується в стаціонарі, то всі препарати, у тому числі антибіотики, з Національного переліку основних лікарських засобів та згідно з галузевими стандартами він отримує безплатно та без рецепта.

Лише у виняткових випадках лікар може виписати рецепт на антибіотик, якого немає в Нацпереліку. Тоді цей антибіотик потрібно придбати в аптеці. Виписування ж рецепта на антибіотики з Нацпереліку буде порушенням умов договору з НСЗУ.

Раніше у НСЗУ повідомили, скільки аптек відпускають інсуліни та в якому регіоні зараз найбільший попит на ці ліки.

Джерело: Depo

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook