Phytothek Training Room – аптека, де навчаються фармацевти

Молоді фармацевти, опинившись на першому робочому місці, нерідко почуваються розгубленими. Адже аптека – це величезний арсенал різноманітних ліків та нескінченний потік людей, що потребують рекомендації фахівця. Навіть якщо йдеться лише про засоби безрецептурного відпуску, недосвідченому працівнику не завжди легко зробити правильний вибір. Бракує знань та досвіду. 

Щоб почуватися впевнено та ефективно допомагати пацієнтам, аптекарі змушені вчитися все життя – від першого дня в коледжі та впродовж всієї фармацевтичної кар’єри. Важливу роль організації навчання та постійного професійного вдосконалення добре усвідомлюють у Житомирському Базовому Фармацевтичному Коледжі, де 28 травня 2019 року за сприяння аптечної мережі ТОВ «Первоцвіт-Фарм» та фармацевтичної компанії ТОВ «Біоноріка» було відкрито сучасний тренінговий центр «Навчальна Аптека – Phytothek Training Room». 

На урочистому відкритті Директор коледжу Бойчук Ірина Дмитрівна з гордістю продемонструвала сучасне обладнання тренінгового приміщення, що відтворює справжню аптеку – тут є комп’ютер із програмним забезпеченням та касовий апарат. Устаткування дає можливість студенту під час навчання відпрацьовувати алгоритм роботи молодшого спеціаліста-фармацевта – консультувати пацієнта, обирати в системі лікарський засіб, відпускати його через касу та друкувати чек. Як зазначили директори аптечної мережі ТОВ «Первоцвіт-Фарм» Поліщук Микола Максимович та Мартинюк Валерій Петрович, навчальний центр – це своєрідний місток між коледжем і практичною фармацією. Заняття, що проводитимуться в цій аудиторії, дозволять прискорити адаптацію випускників на першому робочому місці. До речі, аптечна мережа «Первоцвіт-Фарм» чекає на молодих фармацевтів, що пройдуть навчання за цією методикою, адже це будуть добре підготовлені фахівці. 

Луцак Ірина Василівна, заступник директора коледжу з навчально-виробничої роботи, кандидат фармацевтичних наук, викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії, провела в навчальній кімнаті перше заняття з фармацевтичної опіки. І це не була звичайна лекція – тренінгове приміщення обладнане мультимедійною дошкою, тож інформація в буквальному сенсі оживала на екрані від дотику руки викладача. Частина уроку минула у вигляді рольових ігор з використанням комп’ютерів, а результати студентів оцінювали за допомогою онлайн-тестування. Стартове заняття на практиці довело, що застосування сучасних технологій – не лише данина часу, а й спосіб більш швидкого та якісного засвоєння навчального матеріалу. 

Студенти та велика кількість фармацевтів міста Житомира (загалом понад 250 фахівців), що були присутні на заході, мали унікальну можливість послухати лекцію Ігоря Альбертовича Зупанця, професора, завідувача кафедри клінічної фармації Національного фармацевтичного університету (м. Харків). 

Виступ відомого науковця був присвячений фітонірингу (англ. phyto – рослина, engineering – технологія) – особливому фітотерапевтичному напрямку, який розробила та втілила німецька фармацевтична компанія Bionorica. На відкритті начальної аптеки компанію представляла Генеральний директор ТОВ «БІОНОРИКА» в Україні Мокроусова Тамара Олегівна. Отже, не є секретом, що сучасні пацієнти часто надають перевагу лікарським засобам рослинного походження, вважаючи їх безпечнішими для здоров’я. Але натуральні складові не завжди є гарантією ефективності та безпеки препарату. Так, культура, вирощена в екологічно несприятливій місцевості, може бути забруднена токсичними для людини речовинами, а вміст активних складових у рослинах залежить від метеорологічних чинників, ґрунту, умов заготовки та зберігання сировини. Тож висока якість фітопрепаратів ніколи не буває випадковою, вона завжди є результатом висококваліфікованого виробничого процесу. Під час створення лікарських засобів за принципами фітонірингу до уваги береться все: а) сировину вирощують на власних плантаціях з ретельно відібраного насіння за суворого дотримання всіх необхідних умов; б) виробництво та складові майбутнього фітопрепарату підлягають жорсткій стандартизації та сертифікації; в) дія фітопрепаратів завжди підтверджена науковими дослідженнями; в) фітозасоби виготовляють в оптимальних лікарських формах, які забезпечують високу біологічну доступність та стабільність діючих речовин під час зберігання. Розробка концепції фітонірингу дозволила створити комбіновані фітопрепарати із комплексним механізмом дії, склад яких стандартизований, а ефективність поєднується з високим профілем безпеки. Тож фармацевтам, обираючи для пацієнта лікарський засіб або БАД рослинного походження, слід про це пам’ятати.студенты

Важливо, що почесний гість із Харкова не лише поділився з учасниками заходу цікавою та корисною інформацією, але й налаштував майбутніх і вже працюючих фармацевтів на позитивне ставлення до життя та своєї роботи. Тому що фармацевт, як і лікар, покликаний допомагати людям берегти та підтримувати найдорожче, що в них є, – здоров’я. І відкриття сучасного, високотехнологічного навчального центру – ще один крок до покращення умов навчання та фахового вдосконалення спеціалістів цієї вкрай відповідальної професії. 

Редакція журналу «РАП»


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook