опалення

Пережити холоди і не захворіти: як зберегти тепло тіла?

В Україні вже розпочався опалювальний сезон, але громадян попередили про те, що він буде одним із найскладніших, бо в країні триває війна та ворог обстрілює об’єкти критичної інфраструктури.

Голова Приморської районної організації Червоного хреста міста Одеси Олександр Шапарець розповів Суспільному, як допомогти організму зберігати тепло.

«Чому нам холодно? Судини стискаються, весь потік крові, який знаходиться в шкірі, на поверхні тіла, він уходить всередину і захищає серце, печінку, легені — ті органи, які вам потрібні для виживання. Мозок, туди йде основна кількість тепла, крові. Коли розширюються судини ззовні (від алкоголю), ця кров потрапляє туди. Відповідно, менше тепла, менше кисню потрапляє в ті органи, які необхідні для виживання. Тепло виходить, людина остигає і гине», – зазначає Олександр Шапарець.

За словами лікаря, людський організм вбити складно, адже тіло може витримувати мінусові температури.

Проте під час холодів важливо зберігати енергію. Крім того, потрібно дотримуватися простих правил:

  1. Достатньо харчуватися. Людина виробляє величезну кількість тепла, коли правильно харчується. Щоб отримати якнайбільше енергії потрібна жирна вуглеводна їжа. Лікар радить вживати сало, булочки, згущене молоко, мармелад.
  2. Не вживати алкоголь. Алкогольні напої створюють ілюзію тепла шляхом розширення зовнішніх капілярів. У цей момент енергія, яку необхідно зберегти, починає виходити у зовнішнє середовище.
  3. Обирати правильний одяг. Перший шар одягу, який прилягає до тіла, не повинен промокати, коли ви потієте. Саме тому не варто одягати бавовняну майку, адже якщо вона промокне і вихолоне, то тепло не буде зберігатися.

Джерело: Суспільне новини


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook