Перелік ефективних проти супербактерій антибіотиків вичерпується – ВООЗ

Вчені попереджають, що потрібно остерігатися супербактерій. Це мікроорганізми, які розвинули стійкість до наявних антибіотиків і більше їх не бояться. А перелік нових ефективних проти супербактерій препаратів у медиків – вичерпується.

Лише приблизно 20 кандидатів антибіотиків, призначених для лікування важливих інфекцій, перебувають у клінічних випробуваннях. Йдеться у доповіді ВООЗ на спеціальній онлайн-сесії Європейського конгресу клінічної мікробіології та інфекційних захворювань. Ще менше потенційних препаратів зі здатністю боротися із супербактеріями перебувають на стадії розробки.

Згідно зі звітом, лише 12 нових антибіотиків вийшли на ринок з 2017 по 2021 рік. Ще 27 експериментальних антибіотиків, спрямованих проти небезпечних бактеріальних інфекцій, таких як Acinetobacter baumannii і Pseudomonas aeruginosa, знаходяться в стадії клінічної розробки.

Але лише шість із цих препаратів вважаються відмінними від існуючих антибіотиків, що їх можна без занепокоєння використовувати проти стійких до ліків бактерій. І лише чотири розроблені мають унікальний механізм дії. Хоча деякі з цих ліків знаходяться на останніх стадіях випробувань і незабаром можуть стати доступними для громадськості, інші все ще можуть зазнати невдачі.

“Швидке зростання мультирезистентних інфекцій у світі викликає занепокоєння. У нас закінчується час, щоб вивести на ринок нові антибіотики, та боротися з цією гострою загрозою громадському здоров’ю. Без негайних дій ми ризикуємо повернутися в епоху до антибіотиків, коли звичайні інфекції, які сьогодні не вважаються проблемою, були смертельними”, – наголосила очільниця групи ВООЗ з відділу антимікробної резистентності Валерія Гіганте.

Джерело: Hubz


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook