Багато людей досі ще протирають продукти, дверні ручки та вимикачі світла, намагаючись запобігти зараженню COVID-19. Тепер вчені з Університету Мічигану з’ясували, що у людини у 1000 разів більше шансів заразитися COVID-19 через повітря, яким вона дихає, ніж через поверхню, до якої вона торкається.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature.
Вчені перевірили зразки повітря і змиви з поверхні та виявили, що ймовірність вдихання частинок вірусу вища, ніж їх потрапляння на пальці.
«У цьому дослідженні ми хотіли краще зрозуміти вплив коронавірусу SARS-CoV-2, і для цього перевірили повітря та поверхні, до яких торкаються люди», – пояснив автор дослідження Річард Нейцель.
Результати дослідження показують, що ризик зараження при вдиханні був набагато вищим, ніж при контакті з поверхнями (дверні ручки, питні фонтанчики, клавіатури, столи, раковини та вимикачі світла).
Також вчені визначили ймовірність зараження коронавірусом повітряно-крапельним шляхом та через поверхні. Результати були такими:
- ймовірність зараження COVID-19 повітряно-крапельним шляхом
становить приблизно 1 на 100 контактів;
- ймовірність зараження COVID-19 через поверхню, на якій знаходилися краплі вірусу, становить 1 на кожні 100 000 контактів.
Раніше ми писали, вчені пояснили, як сушарка для рук шкодить людині.
Джерело: MedicalXpress
Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.