covid-19

Передача COVID-19 у 1000 разів більш ймовірна повітряно-крапельним шляхом, ніж через поверхню – дослідження

Багато людей досі ще протирають продукти, дверні ручки та вимикачі світла, намагаючись запобігти зараженню COVID-19. Тепер вчені з Університету Мічигану з’ясували, що у людини у 1000 разів більше шансів заразитися COVID-19 через повітря, яким вона дихає, ніж через поверхню, до якої вона торкається.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature.

Вчені перевірили зразки повітря і змиви з поверхні та виявили, що ймовірність вдихання частинок вірусу вища, ніж їх потрапляння на пальці.

«У цьому дослідженні ми хотіли краще зрозуміти вплив коронавірусу SARS-CoV-2, і для цього перевірили повітря та поверхні, до яких торкаються люди», – пояснив автор дослідження Річард Нейцель.

Результати дослідження показують, що ризик зараження при вдиханні був набагато вищим, ніж при контакті з поверхнями (дверні ручки, питні фонтанчики, клавіатури, столи, раковини та вимикачі світла).

Також вчені визначили ймовірність зараження коронавірусом повітряно-крапельним шляхом та через поверхні. Результати були такими:

  • ймовірність зараження COVID-19 повітряно-крапельним шляхом

становить приблизно 1 на 100 контактів;

  • ймовірність зараження COVID-19 через поверхню, на якій знаходилися краплі вірусу, становить 1 на кожні 100 000 контактів.

Раніше ми писали, вчені пояснили, як сушарка для рук шкодить людині.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook