Нове дослідження пояснює, як звичайний вірус може викликати розсіяний склероз

Вчені з Каролінського інституту в Швеції знайшли додаткові докази того, як вірус Епштейна-Барра може викликати розсіяний склероз або сприяти прогресуванню захворювання.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science Advances.

Вірус Епштейна-Барра, який іноді викликає хворобу Персона, довгий час був пов’язаний з різними захворюваннями, але його вплив на розсіяний склероз залишався неясним.

Нещодавнє дослідження показує, що деякі люди мають антитіла проти вірусу, які помилково атакують важливий білок у головному та спинному мозку.

Зв’язок між вірусом Епштейна-Барра та розсіяним склерозом (РС) був виявлений багато років тому і з того часу спантеличив дослідників. Але зараз нове дослідження дало деякі пояснення.

«Ми виявили, що певні антитіла проти вірусу Епштейна-Барра, які зазвичай борються з інфекцією, можуть помилково вражати головний і спинний мозок людини», – сказала автор дослідження Олівія Томас.

Ці результати дослідження мають важливе значення для подальшого розуміння механізмів розвитку розсіяного склерозу. Вони можуть сприяти розробці нових підходів до профілактики, діагностики та лікування хвороби.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook